• Fabrikod - Twitter
 • Fabrikod - Facebook
Dernek ve Vakıflar İçin Bağış Bilgi Yönetimi Sistemi

İnsani yardım faaliyetlerinde bulunan ve bağış toplayan kurumların en büyük sıkıntısı bilgiyi standartlara uygun halde saklamak, gerektiğinde raporlamak, analiz etmektir. Bağışçıların takibi, bağış ve makbuzların ilişkilendirilmesi ve muhasebesel açıdan hiçbir tutarın kaçırılmaması, kurum içi çalışanlar ve partnerlerin operasyonel takibi, bağış kalemleri ve kategorilerinin ihtiyaçlara göre yönetilmesi temelde ilk akla gelen ihtiyaçlardır.

Aktif olarak bağış toplayan STK'larda geçici çözümler ile verilerin dağınık sistemlerde tutulduğu görülmektedir. Yine bazı sivil toplum kuruluşları teknik yetersizlikler sebebi ile internet üzerinden bağış toplayamamaktadır. Toplayanlar ise bu bağışların muhasebe sistemi ile entegrasyonunda problemler yaşamaktadır. Yine bağışçıların kendi bağışlarını takip edememeleri, yapılan bağışların sahibinin kayıt edilmemesi sebebi ile bağışçı üzerinde güven duygusu azalmaktadır. Bu bağlamda her STK'nın kendi ihtiyaçlarına özel bir CRM kullanması ve bağışçılarını yönetmesi gerekmektedir.

Fabrikod olarak 7 yılı aşan bir süredir kurumların ihtiyaçlarına yönelik olarak özel yazılımlar geliştirmekte, tüm süreçlerde işin başında olup sistemi anahtar teslim olarak sunmaktayız. Bu bağlamda yazılım gereksinim analizi yapılan iş fikri sonrası, görsel tasarım ve tasarımın giydirilmesi, ana kodlama fazlası sonrası yapılan testler sonucu fikir gerçeğe dönüştürülerek kurumun ihtiyacına özel geliştirilen yapı sunulmakta ve sonrasında da destek verilmektedir.

Bu bağlamda İDDEF için geliştirilen STK bilgi yönetimi sistemi ile örnek bir yazılım ortaya çıkarılmıştır.

 

Örnek STK Bağış Sitesi

 

 • Anlık Mevcut Durum Ekranı: Çalışanların yetkisine göre şekillenen bir kontrol paneli geliştirilerek kurumun her anlamda mevcut durumu tek ekranda görülebilecektir.
 • Her Kurum ile Entegre: Geliştirilecek API yapısı kurumun bağlı çalıştığı tüm paydaşlara servis verebilmesini sağlarken, diğer kurumlardan da servis alabilmesini sağlayacaktır.
 • Gelişmiş Makbuz Yönetimi: Kurumun tüm bağışlarını tek yerde toplayan bu sistem ile internet olan her noktadan makbuz kesilebilmesi ve yönetilebilmesi sağlanacaktır.
 • Modüler: Modüler yapısı sayesinde kurumun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, yeni çıkabilecek ihtiyaçlara da kolaylıkla cevap verebilecek bir otomasyon geliştirilecektir.

 

STK BİLGİ SİSTEMİ GENEL YAPISI

STK Bilgi Sistemi

 

ÖRNEK STK BAĞIŞ SİSTEMİ

Örnek STK Bağış Sitesi

NEDEN FABRİKOD?

 • Bütünleşik Yeni Bir Tasarım: Kurumsal site, bağış sistemi ve otomasyon bir arada çalışarak bağışçı ve çalışanların kullanımlarını kolaylaştıracak. Mevcut sitede kurumsal site ve bağış bölümü ayrı iken, yeni tasarımla bu yapı bütünleşik hale getirilecek.
 • Online Otomasyon: İnternet erişimi olan her nokta ve cihazdan sisteme erişim sağlanarak kurum içi tüm kademedelerin operasyonel ihtiyacına cevap verecek modüler bir yazılım sistemi kurularak verimlilik artırılacaktır.
 • Kolay Makbuz ve Bağışçı Yönetimi: Kurum şubesine gelen ya da mobil bağış birimleri birkaç saniye içinde fiziksel makbuz kesip teslim edebilecek ve SMS gönderebilecekler.
 • Daha Az Sunucu Daha İyi Performans: Karmaşık ve yüksek maliyetli sunucu altyapısı yerine daha az sistem gereksinimi duyan, yüksek trafikli zamanlarda aksaklık yaşamayan, maksimum düzeyde optimize edilmiş bir yazılım geliştirilecek.

 

HIZLI VE KOLAY BAĞIŞ

Hızlı Bağış

 • Tek Sayfada Ödeme: Site ziyaretçilerini yormayan, hızlı ve tek seferde yüklenen yapısı ile sepet ya da alt sayfaya gitmeden doğrudan bağış alınabilmektedir.
 • Süper Hızlı: SPA ismi verilen ve sayfanın yenilenmeden çalışmasını sağlayan bu teknoloji ile tıpkı Facebook, Gmail’de olduğu gibi sayfa sürekli yeniden yüklenmeden çok hızlı bir şekilde sitede gezilebilir.
 • Kullanıcı Dostu: Site ziyaretçilerinin hareketleri analiz edilerek ve benzer kurumsal siteler araştırılarak kullanıcı dostu bir arayüz geliştirilecek ve kodlanacaktır.

MOBİL

Mobil Bağış

 • Masaüstü site tasarımı ile bütünleşik çalışan responsive yapısı sayesinde ayrı bir mobil site ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.
 • Bağış otomasyonu da mobil uyumlu çalışacak ve ilgili birimler telefon ya da tabletlerinden sistemi kullanabilecekler.
 • Bu teknolojide mobilde site, tüm telefon ve tabletlerde, ekran boyutuna göre yeniden şekillenerek otomatik olarak çalışır.
 • Kullanıcı dostu arayüzü ile telefondan kolaylıkla her türlü fonksiyonun çalışması sağlanmaktadır.

SİZİN DE ÖZEL BİR PROJEYE İHTİYACINIZ VARSA BİZE ULAŞIN

(216) 532 76 09

[email protected]